Om oss

Vi i Nofence brenner for å utvikle teknologi
som gjør det lett å ha dyr på beite
og samtidig ivareta god dyrevelferd.

Historien vår i korte trekk

Her er en oversikt over viktige hendelser i Nofence sin historie fra start til dagens dato.

  1. Jordklode

    2022

    Forbereder markedspiloter i Nord-Amerika

  2. Avsjekk

    2021

    Nofence har markedspiloter og forskningsprosjekter i flere land på det europeiske kontinentet og er kommersiell i UK.

  3. Dyr

    2020

    Nofence i kommersielt salg til storfe og sau.

  4. Jordklode

    2019

    Kommersielt pilotprosjekt med 1500 storfe og 1000 sauer i Norge, samt prosjekter i Europa.

  5. Prikker i kart

    2018

    Geiteklaver i kommersielt salg til norske bønder.
    Større forsøk på storfe og sau hos NMBU.

  6. Avsjekk

    2016-2017

    Kommersiell pilot på geit i Norge.

  7. Tannhjul

    2012 - 2015

    Intensiv produktutvikling og testing

  8. Nofence-logo

    2011

    Nofence AS stiftes

  9. Dokument

    2009

    Patentsøknader innsendt. Senere innvilget i USA, Norge og Europa.

  10. Ide

    90-årene

    Oscar Hovde former en idé om digital inngjering av beitedyr.

Ansatte

Meghan Filbert

Meghan Filbert

Salg & Marked USA

meghan@nofence.no
Allysse Sorensen

Allysse Sorensen

Salg & Marked USA

allysse@nofence.no
Synne Foss Budal

Synne Foss Budal

Salg & Marked Storbritannia

synne@nofence.no
Rachel Fuller

Rachel Fuller

Salg & Marked Storbritannia

rachel@nofence.no
Ingrid Amalie Kydland

Ingrid Amalie Kydland

Salg & Marked Storbritannia

ingrid@nofence.no
John Smout

John Smout

Salg & Marked Storbritannia

john@nofence.no
Agustín Fernández

Agustín Fernández

Brukerstøtte Storbritannia og Spania

agustin@nofence.no
Morten-Nessler

Morten Nessler

Interim VP Salg

morten@nofence.no
Lucia Ribagorda Garcia

Lucia Ribagorda Garcia

Salg & Marked Spania

lucia@nofence.no
Philip Synnestvedt-3

Philip Synnestvedt

Salg & Marked Spania

philip@nofence.no
Harald Harstad

Harald Harstad

Salg & Marked

harald@nofence.no
Hanne Naastad

Hanne Naastad

Salg & Marked

hanne@nofence.no
Christer Baltzersen

Christer Baltzersen

Salg & Marked

christer@nofence.no
Thomas Lecuna

Thomas Lecuna

Salg & Marked

thomas@nofence.no
Erlend

Erlend Christoffersen

VP Markedsføring

erlend.christoffersen@nofence.no
Victoria Lillestrøm

Victoria Lillestrøm

Markedsføring

victoria@nofence.no
Anne Berntsen

Anne Berntsen

Markedsføring

anne@nofence.no
Oda Westby

Oda Westby

Salg & Marked

oda@nofence.no
Natascha Grinnell

Natascha Grinnell

Salg & Marked

natascha@nofence.no
Dagrun Weglo Bye

Dagrun Weglo Bye

VP Customer Success

dagrun@nofence.no
Knut Bentzen

Knut Bentzen

Daglig Leder

knut@nofence.no
Silje Eftang

Silje Eftang

Nærings Phd.

silje@nofence.no
Bente Solenes

Bente Solenes

Brukerstøtte

bente@nofence.no
Ragnhild Aspås

Ragnhild Aspås

Brukerstøtte

ragnhild@nofence.no
Berit Langseth

Berit Langseth

Brukerstøtte

berit@nofence.no
Lars Tore Hallan

Lars Tore Hallan

Brukerstøtte

hallan@nofence.no
Thobias Sander Røstad

Thobias Sander Røstad

Brukerstøtte

thobias@nofence.no
Cathrine Andersen

Cathrine Andersen

Drift

cathrine@nofence.no
Linda H Sandnes

Linda Sandnes

Drift

linda.sandnes@nofence.no
Tor Hosen

Tor Hosen

Drift

tor@nofence.no
Steinar Fagerli

Steinar Fagerli

Drift

steinar@nofence.no
Vilde Sønju Bårnes

Vilde Sønju Bårnes

Drift

vilde@nofence.no
Anne Dahle1

Anne Ilebekk Dahle

HR Manager

anne.dahle@nofence.no
Marie Kvalsnes Nygaård

Marie Kvalsnes Nygård

HR & Administrasjon

marie@nofence.no
Ingeborg Orahaug

Ingeborg Orahaug

CFO

ingeborg@nofence.no
David Lyngstad

David Lyngstad

Senior Business Controller

david@nofence.no
Italo Chirico

Italo Chirico

Interim VP Operations

italo@nofence.no
Margaret Cowan

Margaret Cowan

Financial and ESG Controller

margaret@nofence.no
Osvar Hovde Berntsen

Oscar Hovde

Gründer og CTO

oscar@nofence.no
Egil Anonsen

Egil Anonsen

VP Produkt & Utvikling

egil@nofence.no
Anna Maridal

Anna Maridal

Head of Product

anna@nofence.no
Andre Næss

Andre Næss

Produkt & Utvikling

andre@nofence.no
Kristian Nybakk

Kristian Nybakk

Produkt & Utvikling

kristian@nofence.no
Leif Gunnar Ellingsen

Leif Gunnar Ellingsen

Produkt & Utvikling

leif.gunnar@nofence.no
Magnus Gabrielsen

Magnus Gabrielsen

Produkt & Utvikling

magnus@nofence.no
Malin Kildal

Malin Kildal

Produkt & Utvikling

malin.kildal@nofence.no
Alaa Khalaf

Alaa Khalaf

Produkt & Utvikling

alaa@nofence.no
Per Myren

Per Myren

Produkt & Utvikling

per.myren@nofence.no
Audun Sneve

Audun Sneve

Produkt & Utvikling

audun@nofence.no
Jørgen Ryther Hoem

Jørgen Ryther Hoem

Produkt & Utvikling

jorgen@nofence.no
Robert Janus

Robert Janus

Produkt & Utvikling

robert@nofence.no
Miguel Carvalho

Miguel Carvalho

Produkt & Utvikling

miguel@nofence.no